• hancell
 • iksan pc
 • COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

  Newsflash

  Hlavná stránka
  Vianočné koncerty 2009
  Collegium Technicum je zbor, ktorý každoročne v čase Vianoc prispieva svojou troškou k dotvoreniu vianočnej atmosféry príjemnými melódiami z pera velikánov vážnej hudby. Po minuloročnom vianočnom koncerte v seminárnom kostole na Hlavnej ulici v Košiciach sme sa opäť vrátili do priestorov Štátnej filharmónie v Košiciach. Tentokrát sme absolvovali dva vianočné koncerty v dňoch 21.a 22. decembra 2009. Koncert sa skladal z dvoch častí. V prvej si diváci mohli vypočuť dve diela G.F. Händla: Hudba k Ohňostroju (concerto grosso D dur č. 26) a Koncert pre organ a orchester (op. 4, č. 4). V druhej časti sa predstavil náš zbor dielom Josepha Haydna: Missa in tempore belli, Hob XXII:9 "Paukenmesse". Koncert dirigoval šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller, s ktorým už náš zbor spolupracoval na viacerých dielach. V závere koncertu zazneli dva vianočné prídavky - Ch. Gounod: Ave Maria a F. Gruber: Tichá noc. Publikum so zatajeným dychom sledovalo celý koncert a po skladbe Tichá noc svojim potleskom ocenilo orchester, zbor, sólistov i prácu dirigenta. 
  Celý článok...
   
  Stabat Mater
  Plagát Stabat materVo štvrtok 19. novembra 2009 sme v rámci Festivalu sakrálneho umenia 2009 prezentovali jedno z najkrajších diel Antonína Dvořáka - Stabat mater. Spolu s poľským univerzitným zborom Chor Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod taktovkou šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera sa o devetnástej hodine niesli zvuky skladby, v ktorej autor vyjadruje smútok nad stratou svojich detí a znovuhľadanie pokoja vo viere. Z  kladných reakcií publika a prítomných hostí bolo poznať, že ich táto skladba dojala a orchester spolu so sólistami a oboma zbormi odviedli pod taktovkou Zbyňka Müllera výbornú prácu. Zvláštny obdiv si zaslúžila štvrtá časť tohtoto diela "Fac, ut ardeat cor meum", v ktorej sólista Peter Mikuláš svojim nádherným zamatovým hlasom dokázal dokonale naplniť text tejto časti - naplniť srdcia pokojom a láskou.
  Posledná úprava ( Štvrtok, 24 december 2009 )
  Celý článok...
   
  Koncert v Bardejove

  V rámci Bardejovskej hudobnej  jesene 2009 a XXIII. Hildebrandových bardejovských gastroentrologických dní sa v piatok 25. septembra 2009 uskutočnil  koncert speváckeho zboru COLLEGIUM TECHNICUM. Bol to ovárací koncert podujatia, viac sa dočítate na stránke arenabardejov.sk.
   
  Dirigent : Karol Petróczi

  Collegium Technicum v Bazilike sv. Egídia, Bardejov

  Posledná úprava ( Utorok, 01 jún 2010 )
  Celý článok...
   
  << Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

  Zobrazujem 33 - 36 z 44

  Search

  Login Form (pre členov CT)


  Zabudli ste heslo?

  Kalendár

  Kalendár Google

   

  © 2022 Collegium Technicum
  Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.