COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

Newsflash

2% z Vašich odvedených daní môžete venovať Collegium Technicum prostredníctvom SAPTU (Spoločnosť absolventov a priateľov Technickej univerzity v Košiciach)

Tlačivá a pokyny ...

Dajte nám prosím vedieť (kontakt), že ste nám venovali 2% daní (Vyhlásenie o poukázaní..., prípadne sumu), aby sme mali argumenty pri prerozdeľovaní financií zo SAPTU.

 
Hlavná stránka
27. Výročný koncert Collegium Technicum

27. výročný koncert Collegium technicumV stredu 9. júna 2010 sa vo Veľkej sále Historickej radnice v Košiciach uskutočnil 27. výročný koncert Collegium Technicum. Bola to prvá prezentácia celovečerného koncertu so súčasnou dirigentkou zboru Tatianou Kanišákovou. Zaznel program z diel skladateľov: Čajkovskij, Arlen, Lukáš, Hrušovský, Falik, Moore, Dvořák, Verdi, Smetana.

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom za účasť na koncerte .
 

Posledná úprava ( Štvrtok, 20 január 2011 )
 
Stabat Mater vo Varšave

Plagát Stabat mater Úspešný košický koncert mal pokračovanie vo Varšave.  Na spoločnom vystúpení s poľským univerzitným zborom Chor Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego opäť zaznelo nádherné dielo Antonína Dvořáka - Stabat mater. Koncer sa konal 24.4.2010 v Kosciole pw. Wszystkich Swietych, pl. Grzybowski 3/5, Varšava.

Posledná úprava ( Pondelok, 24 máj 2010 )
 
Vianočné koncerty 2009
Collegium Technicum je zbor, ktorý každoročne v čase Vianoc prispieva svojou troškou k dotvoreniu vianočnej atmosféry príjemnými melódiami z pera velikánov vážnej hudby. Po minuloročnom vianočnom koncerte v seminárnom kostole na Hlavnej ulici v Košiciach sme sa opäť vrátili do priestorov Štátnej filharmónie v Košiciach. Tentokrát sme absolvovali dva vianočné koncerty v dňoch 21.a 22. decembra 2009. Koncert sa skladal z dvoch častí. V prvej si diváci mohli vypočuť dve diela G.F. Händla: Hudba k Ohňostroju (concerto grosso D dur č. 26) a Koncert pre organ a orchester (op. 4, č. 4). V druhej časti sa predstavil náš zbor dielom Josepha Haydna: Missa in tempore belli, Hob XXII:9 "Paukenmesse". Koncert dirigoval šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller, s ktorým už náš zbor spolupracoval na viacerých dielach. V závere koncertu zazneli dva vianočné prídavky - Ch. Gounod: Ave Maria a F. Gruber: Tichá noc. Publikum so zatajeným dychom sledovalo celý koncert a po skladbe Tichá noc svojim potleskom ocenilo orchester, zbor, sólistov i prácu dirigenta. 
Celý článok...
 
viac...
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 25 - 28 z 38

Search

Login Form (pre členov CT)


Zabudli ste heslo?

Kalendár

Kalendár Google

 

© 2018 Collegium Technicum
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.