COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

Newsflash

Hlavná stránka
27. Výročný koncert Collegium Technicum

27. výročný koncert Collegium technicumV stredu 9. júna 2010 sa vo Veľkej sále Historickej radnice v Košiciach uskutočnil 27. výročný koncert Collegium Technicum. Bola to prvá prezentácia celovečerného koncertu so súčasnou dirigentkou zboru Tatianou Kanišákovou. Zaznel program z diel skladateľov: Čajkovskij, Arlen, Lukáš, Hrušovský, Falik, Moore, Dvořák, Verdi, Smetana.

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom za účasť na koncerte .
 

Posledná úprava ( Štvrtok, 20 január 2011 )
 
Stabat Mater vo Varšave

Plagát Stabat mater Úspešný košický koncert mal pokračovanie vo Varšave.  Na spoločnom vystúpení s poľským univerzitným zborom Chor Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego opäť zaznelo nádherné dielo Antonína Dvořáka - Stabat mater. Koncer sa konal 24.4.2010 v Kosciole pw. Wszystkich Swietych, pl. Grzybowski 3/5, Varšava.

Posledná úprava ( Pondelok, 24 máj 2010 )
 
Vianočné koncerty 2009
Collegium Technicum je zbor, ktorý každoročne v čase Vianoc prispieva svojou troškou k dotvoreniu vianočnej atmosféry príjemnými melódiami z pera velikánov vážnej hudby. Po minuloročnom vianočnom koncerte v seminárnom kostole na Hlavnej ulici v Košiciach sme sa opäť vrátili do priestorov Štátnej filharmónie v Košiciach. Tentokrát sme absolvovali dva vianočné koncerty v dňoch 21.a 22. decembra 2009. Koncert sa skladal z dvoch častí. V prvej si diváci mohli vypočuť dve diela G.F. Händla: Hudba k Ohňostroju (concerto grosso D dur č. 26) a Koncert pre organ a orchester (op. 4, č. 4). V druhej časti sa predstavil náš zbor dielom Josepha Haydna: Missa in tempore belli, Hob XXII:9 "Paukenmesse". Koncert dirigoval šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller, s ktorým už náš zbor spolupracoval na viacerých dielach. V závere koncertu zazneli dva vianočné prídavky - Ch. Gounod: Ave Maria a F. Gruber: Tichá noc. Publikum so zatajeným dychom sledovalo celý koncert a po skladbe Tichá noc svojim potleskom ocenilo orchester, zbor, sólistov i prácu dirigenta. 
Celý článok...
 
viac...
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 25 - 28 z 38

Search

Login Form (pre členov CT)


Zabudli ste heslo?

Kalendár

Kalendár Google

 

© 2018 Collegium Technicum
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.