COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

Newsflash

Hlavná stránka arrow Tatiana Švajková - Kanišáková
Tatiana Švajková PDF Tlačiť E-mail
Tatiana KanišákováTatiana Švajková - Kanišáková  je absolventkou Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení vysokoškolského štúdia pokračovala v internom doktorandskom štúdiu zameranom na odbornú prípravu učiteľa  hudobnej výchovy - zbormajstra. V rokoch 1997–2000 pôsobila  ako asistentka dirigenta v akademickom speváckom zbore Comenius (PdF UK) a v Speváckom zbore slovenských učiteliek Ozvena (dirigentsky participovala na realizácii profilového CD „Ozvena“). V roku 2003 sa zúčastnila na majstrovských kurzoch zborového dirigovania u prof. Évy Rozgonyi v Szegede (Maďarsko) a v roku 2006 absolvovala s vyznamenaním postgraduálne štúdium zborového spevu a dirigovania na Akademii Muzycnej v Bydgoszczi (Poľsko).

Od roku 2001 pedagogicky pôsobí na Katedre hudby (Fakulta humanitných a prírodných vied,  Prešovská univerzita v Prešove), kde vedie Ženský spevácky zbor Iuventus Paedagogica PU a Miešaný spevácky zbor Nostro Canto, ktorého vznik iniciovala. V spolupráci s prešovskými akademickými zbormi získala niekoľko pozoruhodných úspechov:
  • 2 zlaté pásma, Cena rektora Univerzity v Pardubiciach - IFAS  Pardubice (2004)
  • 1. miesto v kategórii miešaných speváckych zborov, Cena Ministerstva školstva SR pre Absolútneho víťaza Akademickej Banskej Bystrice 2005
  • 1. miesto v kategórii ženských zborov, 1. miesto v kategórii folklór, Cena rektora Univerzity v Pardubiciach a Zvláštna cena poroty za dirigentský výkon - IFAS  Pardubice (2008). S oboma zborovými telesami nahrala CD súčasnej zborovej tvorby slovenských skladateľov (M. Krajči, N. Bodnár, I. Szeghy, J. Hatrík, M. Novák, Z. Mikula a i.).
 
Tatiana Švajková je pravidelnou lektorkou a členkou súťažných porôt. Prednášala a dirigovala v Poľsku, Maďarsku, Česku, Francúzsku, Rakúsku, Nórsku a na Ukrajine. Je členkou Poradného zboru pre zborový spev pri Národnom osvetovom centre v Bratislave. Od roku 2010 je dirigentkou speváckeho zboru  Technickej univerzity v Košiciach Collegium Technicum.
   
Posledná úprava ( Pondelok, 17 október 2011 )
 

Search

Kalendár

Kalendár Google

 

© 2018 Collegium Technicum
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.