COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

Newsflash

Hlavná stránka
Vianočné koncerty 2009 PDF Tlačiť E-mail
Collegium Technicum je zbor, ktorý každoročne v čase Vianoc prispieva svojou troškou k dotvoreniu vianočnej atmosféry príjemnými melódiami z pera velikánov vážnej hudby. Po minuloročnom vianočnom koncerte v seminárnom kostole na Hlavnej ulici v Košiciach sme sa opäť vrátili do priestorov Štátnej filharmónie v Košiciach. Tentokrát sme absolvovali dva vianočné koncerty v dňoch 21.a 22. decembra 2009. Koncert sa skladal z dvoch častí. V prvej si diváci mohli vypočuť dve diela G.F. Händla: Hudba k Ohňostroju (concerto grosso D dur č. 26) a Koncert pre organ a orchester (op. 4, č. 4). V druhej časti sa predstavil náš zbor dielom Josepha Haydna: Missa in tempore belli, Hob XXII:9 "Paukenmesse". Koncert dirigoval šéfdirigent ŠfK Zbyněk Müller, s ktorým už náš zbor spolupracoval na viacerých dielach. V závere koncertu zazneli dva vianočné prídavky - Ch. Gounod: Ave Maria a F. Gruber: Tichá noc. Publikum so zatajeným dychom sledovalo celý koncert a po skladbe Tichá noc svojim potleskom ocenilo orchester, zbor, sólistov i prácu dirigenta. 

Dirigent:
Zbyněk MÜLLER

Organ:
Bernadetta ŠUŇAVSKÁ

Sólisti:
Stanislava DUBANOVÁ, soprán
Gabriela HÜBNEROVÁ, alt
Ľudovít LUDHA, tenor
Gumho SHIN (Južná Kórea), bas

Zbor:
Collegium Technicum

 

Search

Login Form (pre členov CT)


Zabudli ste heslo?

Kalendár

Kalendár Google

 

© 2018 Collegium Technicum
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.