• hancell
 • iksan pc
 • COLLEGIUM TECHNICUM, LETNÁ 9, 042 00 KOŠICE   |   TEL: ++421 55  62 555 94, 6022273

  Newsflash

  Collegium Technicum sa pripravuje na 37. výročný koncert 5.10.2021 a koncerty v Štátnej filharmónii Košice 21.10.2021 a 20.12.2021 podľa aktuálnej epidemiologickej situácie.
   
  Hlavná stránka
  Mozartovo Requiem PDF Tlačiť E-mail
  Tak ako aj po minulé roky sa v novembri 2008  konal Festival sakrálneho umenia, na ktorom nemohlo chýbať ani Collegium Technicum. Náš koncert sa niesol v znamení diel Wolfganga Amadea Mozarta.
  V štvrtkový večer 20. novembra 2008 sa koncertná sála Štátnej filharmónie Košice zaplnila do posledného miesta a ľudia netrpezlivo čakali na slávne Mozartove diela. V prvej časti náš zbor uviedol dielo s názvom Te Deum Laudamus, po ktorom nasledovala Sinfonietta od F. Poulenca. Po prestávke sa už ľudia tešili na zlatý klinec programu, ktorým bolo Mozartovo Requiem. Prvé, plačlivé tóny sláčikových nástrojov dávali tušiť majestátnosti celého diela a veľkoleposti tohoto hudobného génia. Zazneli úvodné verše "Requiem, aeternam, ..." a ľuďom sa paradoxne pri tejto smútočnej omši zračili na tvárach prejavy šťastia. Dirigen Zbyněk Müller počas celého koncertu za pomoci orchestra ŠfK, zboru a sólistov udržal pod svojou taktovkou slávnostno-smútočnú atmosféru tejto skladby, čo diváci v závere ocenili dlhotrvajúcim potleskom a "standing ovations". Aj po koncerte bolo vo foyer počuť nadšené, spokojné a uznanlivé vyjadrenia na koncert a účinkujúcich, čo hrialo pri srdci nielen nás, zboristov, ale určie aj Mozarta tam, v hudobnom nebi.

  Dirigent: Zbyněk MÜLLER (CR)
  Sólisti: Andrea ČAJOVÁ (SR) * Kateřina JALOVCOVÁ (ČR) * Jaroslav BŘEZINA (ČR) * Martin GURBAĽ (SR)
  Zbor: Collegium technicum * zbormajster: Karol Petróczi
  Program:
  Francis Poulenc: Sinfonietta
  Wolfgang Amadeus Mozart:  Te Deum Laudamus C dur, K 141
                                                 REQUIEM D dur, K 626
  (MC)
  Posledná úprava ( Štvrtok, 22 január 2009 )
   

  Search

  Login Form (pre členov CT)


  Zabudli ste heslo?

  Kalendár

  Kalendár Google

   

  © 2021 Collegium Technicum
  Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.